CLASSES IN BOROUGH

Autumn 2016 Class Timetable

Monday

Time   Class Instructor Time Studio
07.00 CYCLE Tour Tim 45 minutes Studio A
12.30 Dynamic Flow Yoga Amanda 45 minutes Studio B
12.30 GRIT Strength Akiko 30 minutes Studio A
17.45 Spinning Roger 45 minutes Studio A
18:45 3:5:15 Fitness Team 15 minutes Studio B
18.30 BODYPUMP Andrew 60 minutes Studio A
19.00 Pilates Roger 60 minutes Studio B
19.30 Zumba Pedro 45 minutes Studio A

Tuesday

Time   Class Instructor Time Studio
07.00 BODYPUMP Hayley 45 minutes Studio A
12.30 Pilates Gianni 45 minutes Studio B
12.30 CYCLE Tour Nadine 45 minutes Studio A
13.30 INSANITY Tony 30 minutes A
13.15 SOFunctional Core Gianni 30 minutes Studio B
17.45 SOFunctional Athletic Sarah 45 minutes Studio A
18.30 GRIT Cardio Ahmed 30 minutes Studio A
18.35 SOFunctional Core Sarah 30 minutes Studio B
19.15 Vinyasa Flow Yoga Aina 60 minutes Studio B
19.15 BODYPUMP Sarah 45 minutes Studio A

Wednesday

Time   Class Instructor Time Studio
07.00 Dynamic Flow Yoga Dezi 45 minutes Studio B
12.30 Yoga Teresa 45 minutes Studio B
13.15 CYCLE Sounds Simon 45 minutes Studio A
17:45 3:5:15 Fitness Team 15 minutes Studio B
18.00 BODYPUMP George 45 minutes Studio A
18:05 3:5:15 Fitness Team 15 minutes Gym
18.45 BODYCOMBAT Jose 45 minutes Studio A
18.45 Pilates Massimo 60 minutes Studio B
19.30 Spinning Gordon 45 minutes Studio A

Thursday

Time   Class Instructor Time Studio
07.00 CYCLE Sounds Amy 45 minutes Studio A
12.15 Pilates Adrian 60 minutes Studio B
12.30 BODYCOMBAT Sue 45 minutes Studio A
13.15 CXWORX George 30 minutes Studio A
18.00 INSANITY Sziliva 45 minutes Studio A
18.45 Dynamic Flow Yoga Alex 60 minutes Studio B
18.45 BODYPUMP Diomideia 60 minutes Studio A

Friday

Time   Class Instructor Time Studio
07.00 GRIT Cardio Matt S 30 minutes A
12.30 BODYPUMP Ben 45 minutes Studio A
13:15 3:5:15 Fitness Team 15 minutes Studio A
18.00 Dynamic Flow Yoga Karl 60 minutes Studio A

Saturday

Time   Class Instructor Time Studio
09.00 CYCLE Tour Nadine 60 minutes Studio A
09.30 Pilates Adrian 60 minutes Studio B
10.15 BODYPUMP Olivia 60 minutes Studio A
11.15 HIIT Cycle Mandi 45 minutes Studio A
11.20 CXWORX Olivia 30 minutes Studio B
12:00 3:5:15 Fitness Team 15 minutes Gym
12.30 BODYCOMBAT Diomideia 60 minutes Studio A
12.30 Ashtanga Yoga Michael 60 minutes Studio B
13.30 Zumba Gladys 60 minutes Studio A

Sunday

Time   Class Instructor Time Studio
10.30 Cycle-Tour Tim 45 minutes Studio A
12.30 Muay Thai Kickboxing Joshua 60 minutes Studio A

Booking a class

Only 3 clicks to book a class... simple. Please remember to cancel if you can’t make it!

Class Types

shape_key  SHAPE Conditioning

sweat_key  SWEAT Cardio

focus_key  FOCUS Holistic

fight_key  FIGHT Martial Arts

dance_key  DANCE Classes